Ezzel a címmel jelent meg egy cikk a hrportal.hu-n, mely az ELTE Társadalomtudományi Karának hírlevele alapján készült, s egy kis kitekintést ad nemzetközi szinten: hol, milyen arányban dolgoznak a nők, mekkora körükben a munkanélküliség. A címhez érkezett egy hozzászólás is, mely frappáns kiegészítés a cikkhez: „Aki viszont dolgozik, például Magyarországon, az nem nyolcat húz le, a tizenkettő reálisabb.”
Minden, ami női munka. De nem úgy. Nagyon sokan kérdeztek tőlem az utóbbi időben munkajogról, illetve társadalombiztosításról. Ezeket tudásomnak megfelelően igyekeztem megválaszolni. A blogot azért indítottam, hogy a magam - és az érdeklődők számára - összefoglaljam, amit eddig tudok, s hogy inspirálva legyek további tanulásra, kutatásra a témakörben. Fő témaköröm tehát a nők munkavállalása, az ezzel kapcsolatos jogszabályok ismertetése, a TGYÁS, GYED, GYES stb. szabályai.
Oldalmegjelenítések száma az elmúlt hónapban
2011. június 28., kedd
Cikkajánló: Kevés nő dolgozik teljes állásban a világon
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Szia!
VálaszTörlésJó a blogod!!!
Köszönjük!
Két gyerekkel, két diplomával, nyelvvizsgával menekülnek a munkaadók mert reggel én viszem a két gyereket és bizony hét előtt se oviba se isibe nem tudom beadni őket, ami kb azt jelenti, hogy vagy közeli , szomszédos kerületben találok állást vagy nem érek be nyolcra.
Az iskola 8.15-kor kezdődik... és ha lehet ne vigyem fél nyolc előtt mert elfárad... de akkor könyörgöm, hogy fogom megoldani segítség nélkül.
De tanulják, szüljél gyereket, éljen a család!
Corpus
Nagyon köszönöm, s igen, ezért is kezdtem el a blogot, hogy beszéljünk ezekről a problémákról.
VálaszTörlés