Nagyon jó cikket találtam a hrportal-on, mindenkinek ajánlom elolvasásra. Talán azt a kulcsmondatot emelném ki belőle, hogy mindkét oldal (tehát a munkába visszatérni szándékozó édesanyák és a munkáltatók) felismerték már ezt az igen bonyolult helyzetet (ti. kisgyermekes nők alkalmazása), megoldást is szeretnének találni rá, csak nehéz feladni a megszokott álláspontokat, nehéz mindkét félnek még rugalmasan „előre” tervezni.
Erre kínál segítséget a Jól-Lét Alapítvány programja, mely azt tűzte ki, hogy rendszerben gondolja át a megoldási lehetőségeket. Vannak a munkaerőpiacon már most is olyan cégek, melyek aktívan foglalkoznak a kismamák el- és visszahelyezkedésével, keresik az újabb és újabb megoldásokat, azonban mivel egy-egy fecske még nem csinál tavaszt, szükséges lenne, hogy minél többen kövessék ezt a gyakorlatot, s a cégek által kitalált megoldások közismertek és sokak által elfogadottak legyenek.
Minden, ami női munka. De nem úgy. Nagyon sokan kérdeztek tőlem az utóbbi időben munkajogról, illetve társadalombiztosításról. Ezeket tudásomnak megfelelően igyekeztem megválaszolni. A blogot azért indítottam, hogy a magam - és az érdeklődők számára - összefoglaljam, amit eddig tudok, s hogy inspirálva legyek további tanulásra, kutatásra a témakörben. Fő témaköröm tehát a nők munkavállalása, az ezzel kapcsolatos jogszabályok ismertetése, a TGYÁS, GYED, GYES stb. szabályai.
Oldalmegjelenítések száma az elmúlt hónapban
2011. május 12., csütörtök
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.