Amikor valamiért harcolunk (jelen esetben az atipikus munkavégzési formákért), érdemes megnézni, hogy az áhított cél mit hozna még magával? Valóban csak pozitívumai lennének, vagy szembesülnénk olyan eredményeivel is, melyek igen hátrányosan érintenének?
Az ajánlott cikk ezt járja körül; a szerző egyébként nem először foglalkozik az atipikus munkavégzés kérdésével. Nem lehet letagadni, hogy ezeknek a munkaszervezési formákra igen nagy szükség van; mivel a mai társadalmakban való élni és boldogulni tudás nagyfokú rugalmasságot kíván meg az embertől, a változás, az örökös megújulás kényszere alól a munkaerőpiac sem maradhat ki. S minden változás úgy lehet sikeres, ha a buktatókra is jó előre gondolunk, s lehetőség szerint védekezünk is ellenük
Minden, ami női munka. De nem úgy. Nagyon sokan kérdeztek tőlem az utóbbi időben munkajogról, illetve társadalombiztosításról. Ezeket tudásomnak megfelelően igyekeztem megválaszolni. A blogot azért indítottam, hogy a magam - és az érdeklődők számára - összefoglaljam, amit eddig tudok, s hogy inspirálva legyek további tanulásra, kutatásra a témakörben. Fő témaköröm tehát a nők munkavállalása, az ezzel kapcsolatos jogszabályok ismertetése, a TGYÁS, GYED, GYES stb. szabályai.
Oldalmegjelenítések száma az elmúlt hónapban
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.